mandy4727
Well-Known Member
Which works out the best and cheapest. My filly is 16hh stabled more or less 24/7 (not much winter turnout) and is quite mucky. I am currently on shavings and put half a bale down every alternate day and therefore get away with 2 bales of shavings per week. No rubber mats. I pay £5.50 per bale for shavings. Does Easibed work out any cheaper than shavings and what is the cost per bale of them.